بهره مندی رایگان از برنامه های ایرانی، مختص خریداران Pa4x با گارانتی SMK


دستگاه Pa4x که دارای گارانتی SMK باشد، شامل یک کارت microSD است. به کمک این microSD برنامه های ایرانی (شامل Sample ها، Sound ها، Style ها و ...) که بصورت رایگان برای Pa4x توسط SMK و KORG Italy تولید میگردد، قابل استفاده خواهد بود.

توصیه های لازم به جهت استفاده بهینه از این اطلاعات:

۱) به منظور استفاده بهینه از صداهای سازهایی که به کمک microSD قابلیت اجرا دارند، توصیه میکنیم تا در قسمت Sound ، همواره User 4 را خالی از اطلاعات نگهدارید تا به هنگام Load کردن SET های شخصی خود، دچار تداخل آدرس اطلاعاتی نگردید و بتوانید به آسانی از صداهای ارائه شده توسط SMK استفاده نمائید.

۲) با توجه با اینکه صداهای ارائه شونده از طرف SMK همواره مطابق با استاندارد های کارخانه ای دستگاه میباشد، لذا به منظور سازگاری هر چه بیشتر بین ریتم های ساخته شده از طرف کاربر و برنامه های ارائه شده توسط SMK ، چنانچه بر روی Pa4x ریتم سازی انجام میدهید، آن ها را مطابق با حجم ولوم های ریتم های استاندارد دستگاه Mix و Master نمائید.

:: KORG - IRAN ::


برنامه شماره ۱ - Pa4x


برنامه شماره ۲ - Pa4x

.

برنامه شماره ۷ - Pa4x

.

برنامه شماره ۸ - Pa4x

.

برنامه شماره Pa4x - ۱۲

.

برنامه شماره ۱۳ - Pa4x

.

برنامه شماره ۱۴ - Pa4x


برنامه شماره ۱۵ و ۱۶- Pa4x

توضیحات :
در این برنامه، از تعداد بیشتری از ریتم های آهنگ های جدید و قدیم نوستالژیک ایرانی بهره مند شوید. تاکنون تعداد ۱۷۳ ریتم ساخته و به روزرسانی شده اند و از طریق آپدیت های دوره ای بر روی سایت قرار گرفته اند. لیست ریتم های جدید افزوده شده به مجموعه های قبلی به شرح زیر میباشد:
* تجربه کن
* وابستگی
* با مرام
* احساس آرامش
* تو که نیستی
* جادوی خاص
* معجزه
* بی تو نمیتونم
* رطب
* عروس
* دل به تو بستم
* عشق موندگار
* تب تو
در این آپدیت، صدای ساز تار آذری و صدای ساز گارمان جدید (با مالتی سمپل جدید) اضافه شده است.
ویژگی های صداهای جدید اضافه شده به این شرح میباشد:
در صدای Azerian Tar مضراب راست و مضراب چپ بصورت پشت سر هم نواخته میشوند. بگونه ای که مثلا اگر اولین نت نواخته شده با مضراب راست بوده باشد، نت بعدی با مضراب چپ و نت بعد از آن دوباره با مضراب راست خواهد بود و به همین ترتیب نت های بعدی به همین شکل نواخته خواهند شد.
در صدای Azerian Tar 2 برای هر نوع مضراب، ۲ نوع صدای متفاوت، و آن هم به شکل یک در میان به گوش می رسد. در این شیوه در حقیقت برای هر نتِ واحد، ۴ صدای متفاوت به گوش میرسد که روند اجرای ملودی را بسیار زنده و طبیعی تر می نماید. با استفاده از تکنیک Velocity در پاسخ به ضربه های سنگین بر روی کلید، نت از حالت معمولی به فرم Tremolo تغییر وضعیت میدهد. میزان سرعت Tremolo نواخته شده، با گرفتن کلید های Shift + Ensemble در قسمت گزینه مربوط به Tempo قابل تغییر است.
در صدای Azerian Tar 3 تمامی مشخصات مربوط به صداهای قبلی وجود داشته، و علاوه بر آن گزینه دیگری نیز بر آن اضافه شده است. این صدا شامل تکنیک DNC میباشد و کلید Assignable Switch 1 را برای این منظور میتوان به کار گرفت. با گرفتن این سوییچ، پس از رها شدن هر نتِ نواخته شده، اشاره ای نیم پرده ای به نتِ زیرتر، پخش می گردد. این تکنیک برای نوازندگان غیر حرفه ای و مبتدی تر، که خودشان نمی توانند تکنیک اشاره سریع به نت نیم پرده زیرتر را اجرا کنند، بسیار مفید می باشد.
در صدای Garman 2 با مالتی سمپل متفاوت، تکنیک DNC جدید برای شبیه سازی بیشتر ساز واقعی طراحی شده است. با فشردن کلید نواخته شده و در حقیقت استفاده از Aftertouch حجم صدای نتِ نواخته شده متناسب با فشار بر روی کلید، کاسته میشود و حالتی شبیه به کندتر شدن سرعت فانوسِ گارمان (مخزن دمنده هوا) را شبیه سازی می نماید.
در صدای Garman 2 Blow علاوه بر مشخصات ذکر شده در صدای قبل، تکنیک اتوماتیک باز و بسته شدن فانوسِ گارمان (مخزن دمنده هوا) اجرا می گردد.