بهره مندی رایگان از برنامه های ایرانی، مختص خریداران Pa4x با گارانتی SMK


دستگاه Pa4x که دارای گارانتی SMK باشد، شامل یک کارت microSD است. به کمک این microSD برنامه های ایرانی (شامل Sample ها، Sound ها، Style ها و ...) که بصورت رایگان برای Pa4x توسط SMK و KORG Italy تولید میگردد، قابل استفاده خواهد بود.

توصیه های لازم به جهت استفاده بهینه از این اطلاعات:

۱) به منظور استفاده بهینه از صداهای سازهایی که به کمک microSD قابلیت اجرا دارند، توصیه میکنیم تا در قسمت Sound ، همواره User 4 را خالی از اطلاعات نگهدارید تا به هنگام Load کردن SET های شخصی خود، دچار تداخل آدرس اطلاعاتی نگردید و بتوانید به آسانی از صداهای ارائه شده توسط SMK استفاده نمائید.

۲) با توجه با اینکه صداهای ارائه شونده از طرف SMK همواره مطابق با استاندارد های کارخانه ای دستگاه میباشد، لذا به منظور سازگاری هر چه بیشتر بین ریتم های ساخته شده از طرف کاربر و برنامه های ارائه شده توسط SMK ، چنانچه بر روی Pa4x ریتم سازی انجام میدهید، آن ها را مطابق با حجم ولوم های ریتم های استاندارد دستگاه Mix و Master نمائید.

:: KORG - IRAN ::


برنامه شماره ۱ - Pa4x

توضیحات :

پس از لود این برنامه، در قسمت Sound دستگاه Pa4x در User 4 دسترسی به صداهای تار ایرانی، کمانچه و سنتور و در قسمت ویرایش Drumkit صداهای سمپل های سازهای کوبه ای ایرانی (تمبک، دف، دایره، دهل و...) به منظور استفاده در ریتم سازی، در دسترس قرار خواهند گرفت.


برنامه شماره ۲ - Pa4x

توضیحات :

در این برنامه از تعدادی ریتم جذاب و شنیدنی به همراه تعدادی از صداهای سازهای ایرانی بهره مند شوید.

.

برنامه شماره ۳ - Pa4x

توضیحات :


در سومین برنامه از تعداد بیشتری از ریتم های جذاب و شنیدنی به همراه تعدادی از صداهای سازهای ایرانی بهره مند شوید.

.

لینک نمایش نمونه امکانات در آپارات :

http://www.aparat.com/v/x1Oml

.

.

برنامه شماره ۴ - Pa4x

توضیحات :

در چهارمین برنامه از تعداد بیشتری از ریتم های جذاب و شنیدنی آهنگ های ایرانی به همراه تعدادی از صداهای سازهای ایرانی بهره مند شوید.

.

برنامه شماره ۵ - Pa4x

توضیحات :

در پنجمین برنامه از تعداد بیشتری از ریتم های جذاب و شنیدنی آهنگ های ایرانی به همراه تعدادی از صداهای جدید بهره مند شوید.

.

برنامه شماره ۶ - Pa4x

توضیحات :

در ششمین برنامه از تعداد بیشتری از ریتم های خاطره انگیز و جذاب آهنگ های ایرانی به همراه تعدادی از صداهای جدید بهره مند شوید. بنا به درخواست برخی از دوستان عزیز، صداهای سازهای ایرانی موجود در برنامه نخست، بصورت کیبورد ست در این برنامه در حافظه ۱۱ یوزر مربوط به کیبوردست قرار داده شده است.

.

برنامه شماره ۷ - Pa4x

توضیحات :

در هفتمین برنامه، از تعداد بیشتری ریتم های خاطره انگیز و جذاب آهنگ های ایرانی به همراه تعدادی از صداهای جدید بهره مند شوید.

یکی از بیشترین تقاضا های صداهای مورد انتظار کاربران ایرانی، در طی سالیان متمادی که استفاده از کیبورد ارنجر ها رایج شده است، صدای ساز ویولن ایرانی بوده است. صدای ویولن به دلیل ساختار پیچیده فرکانسی، جزو سخت ترین صداهای سازهای ملودیک میباشد که شبیه سازی آن بر روی سیستم های سینتسایزری، هیچگاه بصورت نزدیک به ساز واقعی، تا به امروز محقق نشده بود. با استفاده از صدای ویولن ایرانی موجود در آپدیت شماره ۷، میتوانید میزان قدرت آرشه ویولن را با استفاده از جوی استیک به سمت بالا شبیه سازی کنید. توسط همین جوی استیک، با حرکت به سمت پایین، صدای نت دستباز بر روی ویولن شبیه سازی و پس از رها شدن نت اصلی به گوش میرسد.

یکی از صداهای دیگر موجود در این آپدیت، صدای ساز گارمان متعلق به مناطق آذری میباشد. این ساز در دو مدل ساده و دیگری مدل شبیه سازی میزان دمندگی هوا در ساز، شبیه سازی شده و در دسترس کاربران قرار گرفته است.

امیدواریم با ارسال نظرات کاربردی خود، ما را در جهت رفع نقایص و بهبود برنامه های آینده، کمک و راهنمایی فرمایید.

.

برنامه شماره ۸ - Pa4x

توضیحات :

در هشتمین برنامه، از تعداد بیشتری از ریتم های جدید آهنگ های ایرانی بهره مند شوید.

در این برنامه، تعداد ۱۲ صدای ویولن ایرانی، مربوط به ۱۲ گام مختلف قرار دارد که برای دسترسی به آنها از طریق یوزر شماره ۱۱ مربوط به Keyboard Set Library میتوانید اقدام کنید. این صداها بهبود یافته نسخه اولیه هستند که در آپدیت قبلی ارائه شده بود.

امیدواریم با ارسال نظرات کاربردی خود، ما را در جهت رفع نقایص و بهبود برنامه های آینده، کمک و راهنمایی فرمایید.

.

برنامه شماره ۹ - Pa4x

توضیحات :

در نهمین برنامه، از تعداد بیشتری از ریتم های جدید آهنگ های ایرانی بهره مند شوید. لازم به ذکر است که در این مجموعه از ابتدا تاکنون تعداد ۱۲۰ ریتم ساخته و به روزرسانی شده اند.

لیست ریتم های جدید افزوده شده به مجموعه قبل به شرح زیر میباشد:

* عاشقت شدم

* عشق بی نظیر

* خیلی عزیزی

* دی جی

* امروز

* امشب

* با تو هستم

* وقت گل نی

یکی از پر چالش ترین صداهای سازهای ایرانی، ساز سه تار است. این ساز از نظر ساختار موسیقیایی بسیار ساده و بدوی است. حال آنکه همین ساز به ظاهر ساده، ساختاری بسیار پیچیده در فرایند فیزیکی مهندسی صوت و شبیه سازی توسط سینتسایزر دارد.

در این آپدیت شما به ساز سه تار دسترسی خواهید داشت تا بتوانید از صدای این ساز دلنشین، در موسیقی های خود استفاده نمایید.

لطفا در هنگام استفاده از این صدا، به تغییرات DNC که بر روی آن قرار داده شده است دقت نمایید تا بتوانید بهترین عملکرد را از این صدا دریافت کنید. تکنیک هایی همچون میزان شدت ضربه اولیه بر روی کلید، میتواند صدا را از حالت نت عادی، به صدای تکنیک درراب تغییر دهد. با استفاده از سوییچ DNC 1 میتوان صدای نت واخوان سیم بم را به صدای اصلی، افزوده ویا حذف نمود. میزان ضربه وارده به کلید، در حالت پیانیسیمو، میتواند بر روی حالت های شبیه سازی سیم وسط، تاثیر بگذارد. با استفاده از جوی استیک، به سمت Y- میتوان شدت صدای شبیه سازی شده از سیم واخوان را تغییر داد. و با استفاده صحیح و مناسب از Pitch Bend میتوان با تغییرات جزیی فرکانس، نواختن این ساز را به شکل طبیعی جلوه داد.

(ویدیو های آموزشی استفاده از این صدا، از قبل در صفحه Facebook مربوط به نمایندگی کرگ ایران قرار گرفته است. پیشنهاد میکنیم جهت استفاده بهینه از این صدای کم نظیر، آن ویدیو ها را مشاهده فرمایید)

برای دسترسی به صداهای سازهای ایرانی میتوانید از طریق یوزر شماره ۱۱ مربوط به Keyboard Set Library اقدام کنید.

امیدواریم با ارسال نظرات کاربردی خود، ما را در جهت رفع نقایص و بهبود برنامه های آینده، کمک و راهنمایی فرمایید.

.

برنامه شماره ۱۰ و ۱۱ - Pa4x

در این آپدیت دو مجموعه را بصورت همزمان با هم در یک فایل دریافت خواهید نمود.

در این برنامه ها، از تعداد بیشتری از ریتم های جدید آهنگ های ایرانی بهره مند شوید. تاکنون تعداد ۱۳۶ ریتم ساخته و به روزرسانی شده اند و از طریق آپدیت های دوره ای بر روی سایت قرار گرفته اند.

لیست ریتم های جدید افزوده شده به مجموعه قبل به شرح زیر میباشد:
* قلبم رو تکراره
* تو فوقالعاده ای
* سلام شهرام شب پره
* دوست دارم زندگی رو
* فوقالعاده است قیصر
* آخرین بار ابی
* عزیزم بیژن مرتضوی
* صد بار باران
* معشوقه فرزین
* دی جی اندی و شینی
* تو خوبی سامی بیگی
* همینی که هست
* چتر خیس
* عاشقم باش
* باریکلا امید حاجیلی
* عشق و تمنا
در این آپدیت جدید، صدای ساز نی انبان در کوک اصلی خود ساز در گام لا قابل دسترس میباشد. صدای این ساز اولین صدای استریو در مجموعه صداهای سازهای ایرانی است که تا کنون بر روی آپدیت ها قرار گرفته است. این صدا با بهره گیری از تکنیک های Defined Nuance Control قابلیت های ویژه ای را برای نوازنده در اختیار میگذارد.
صدای ساز نی انبان به گونه ای طراحی شده تا هم توسط نوازندگان حرفه ای، و هم نوازندگان غیر حرفه ای و مبتدی قابل استفاده باشد. با استقاده از کلید Assignable Switch 1 پس از رها کردن هر کلید (در محدوده صدا دهی ساز) صدای بم ترین نت ساز به مجموعه شنیداری اضافه میگردد.
کلید Assignable Switch 2 باعث شنیده شدن زیر ترین نت بصورت اشاره میگردد. با استفاده از قابلیت After Touch بر روی هر کلید و فشار دادن کلید نواخته شده، صدای نی انبان را به شکل Detune خواهید شنید.
از تغییرات دیگر در این آپدیت جدید، از اضافه شدن تکنیک DNC صدای سیم واخوان بر روی کلید 1 Assignable Switch و آزاد شدن دست چپ به هنگام نوازندگی میتوان نام برد.

.

برنامه شماره Pa4x - ۱۲

توضیحات :

در این برنامه، از تعداد بیشتری از ریتم های آهنگ های قدیمی مربوط به دهه ۱۳۶۰ ایرانی بهره مند شوید. تاکنون تعداد ۱۴۴ ریتم ساخته و به روزرسانی شده اند و از طریق آپدیت های دوره ای بر روی سایت قرار گرفته اند. لازم به ذکر است، بر طبق درخواست دوستان عزیز، از آنجا که ریتم های موجود در آپدیت های ۱۰ و ۱۱ در میان ریتم های قبلی قرار گرفته بودند و به انتهای مجموعه قبلی اضافه نشده بودند، لذا در این برنامه، روال به حالت قبل یعنی به حالت آپدیت ۹ در آمده است. یعنی هم اکنون مکان های مربوط به ریتم های موجود تا آپدیت ۹ در سر جای خود قرار داشته، و مجموعه ریتم های موجود در آپدیت های: ۱۰ ، ۱۱ و ۱۲ به انتهای مجموعه قبلی اضافه شده است.

لیست ریتم های جدید افزوده شده به مجموعه های قبلی به شرح زیر میباشد:
* بهانه
* قصه عشق
* نگو نمیام
* تا از در اومد
* اشاره
* گل گلخونه
* گل واژه
* باز منو کاشتی
طبق درخواست دوستان، صدای ساز نی انبان در کوک «سل» نیز به صدای سازهای ایرانی این مجموعه اضافه شد. تکنیک های قابل اجرا بر روی این ساز، مطابق با همان تکنیک های موجود برای نی انبان «لا» میباشد.
یکی دیگر از صداهای سازهایی که مورد استفاده در بسیاری از آهنگ های خاطره ساز قدیمی دهه ۱۳۶۰ میباشد، متعلق به صدای Strings است. در این آپدیت ما تلاش کردیم تا صدای استرینگز مطابق با موسیقی های پاپ آن زمان را شبیه سازی نموده و با تکنیک های DNC در دسترس دوستان قرار دهیم. یکی از تکنیک های قابل اجرا توسط این صدا، تکنیک Stacato یا مقطع و کوتاه میباشد. تکنیک دیگر به کار برده شده در شبیه سازی این ساز، تکنیک Tremolo خاص آهنگ های ایرانی است. با استفاده از جهت رو به جلوی جوی استیک، میتوان از این تکنیک به هنگام نواخته شدن ملودی استفاده نمود. برای طبیعی تر شدن صدا، پیشنهاد میکنیم تا از این تکنیک فقط در نت های مونو فونیک (تک صدا) استفاده کنید. اعمال آن بر روی نت های به شکل أکورد ممکن است هارمونی را دچار فواصل نامطبوع گرداند. برخی اوقات به دلیل پیچیدگی ملودی های در حال اجرا، استفاده از این تکنیک (استفاده از جوی استیک) ممکن است مشکل شود. در چنین حالتی با فشار اندکی بر روی کلید های در حال نواخته شدن، میتوان به تکنیک Tremolo شبیه به آنچه که در جوی استیک به گوش میرسد، دست یافت.
تفاوت بعدی این صدا، با صداهای استرینگ های مشابه که تابحال ارائه شده اند، در نحوه پیوند نتهای پیاپی به شکل پیوسته و Legato است. در بیشتر صداهای اینچنینی، از تکنیک های پیوند Portamento استفاده شده که صدا را به شکل غیر عادی، غیر طبیعی میکند. در ساخت این صدا، سعی شده تا پیوند نت ها در حالت Legato با یکدیگر به شکل طبیعی انجام شده و از استفاده از Portamento پرهیز شده است تا صدا در حالت طبیعی و نرمال رجیستر خود باقی بماند.
چنانچه در حال نواختن یک نت، کلید Assignable Swithch 1 را فشرده، و سپس نت را رها کنید، یکی از تکنیک های اجرای دسته جمعی استرینگ به نام Fall را بر روی صدای نت مورد نظر، تجربه خواهید نمود.
صدای بعدی ارتقا یافته موجود در این آپدیت، صدای Tar 2 Plucked میباشد که در حافظه های User 11 از قسمت Keyboard Set در دسترس قرار گرفته است. در این صدا، نتهای پیاپی، با مضراب های متفاوت چپ و راست بطور متوالی اجرا میگردند. یعنی چنانچه شما ملودی (بعنوان مثال: دو، ر، می، سل) را اجرا کنید، نتها به ترتیب: دو: مضراب راست، ر: مضراب چپ، می: مجددا مضراب راست، و سل: مجددا مضراب چپ به گوش میرسد. در اجرای قطعه موسیقی این امر تاثیر بسزایی در جهت هرچه طبیعی تر شدن صدای ساز و در پی آن قطعه موسیقی میگذارد.

.

برنامه شماره ۱۳ - Pa4x

توضیحات :

.

در این برنامه، از تعداد بیشتری از ریتم های آهنگ های ایرانی بهره مند شوید. تاکنون تعداد ۱۵۲ ریتم ساخته و به روزرسانی شده اند و از طریق آپدیت های دوره ای بر روی سایت قرار گرفته اند. لیست ریتم های جدید افزوده شده به مجموعه های قبلی به شرح زیر میباشد:
* خوشگل محله
* اگه عشق همینه
* بیا بغلم
* ادعا
* سر به هوا
* زندگی (معین)
* سرگردون
* عروسک
برخی از دوستان تقاضای استفاده از Transpose رو بر روی صدای سه تار داشتند. در این آپدیت با اضافه شدن ۴ صدای مختلف برای سه تار، مشکل تغییر گام در این ساز را حل نموده است. لذا چنانچه از صدای سه تار اصلی استفاده مینمایید و قصد انتقال گام را دارید، اگر در گام جدید، به هنگام اجرا صدای دیزونانس یا فواصل نامطبوع حاصل از گام انتقال یافته با صدای سیم های واخوان سه تار را داشتید، با استفاده از یکی از این صداهای جدید اضافه شده به مجموعه، میتوانید مشکل دیزونانس را حل نمایید.
صدای بعدی ارتقا یافته موجود در این آپدیت، صدای Vintage Strings میباشد که در حافظه های User 11 از قسمت Keyboard Set در دسترس قرار گرفته است. در این صدا، نتهای مربوط به تکنیک Fall که با گرفتن Assignable Switche 1 قابل اجرا است، به شکل طبیعی تر در آمده است.
.